Ford Mustang Mach-E

Mustang Mach-E z przebiegiem ponad 125 000 km. Elektryk sprawdza się przy intensywnej eksploatacji

29.11.2023

Ford Mustang Mach-E udowadnia, że elektryczność i wytrzymałość mogą doskonale współistnieć. Mogą się pod tym podpisać kolejne firmy, które użytkują samochód od dłuższego czasu i przejechały nim już ponad 125 tysięcy kilometrów. Mustang Mach-E potwierdza tym samym swoją niezawodność i zdolność do radzenia sobie z długimi dystansami – jest więc idealną opcją dla firm, które oczekują oszczędności, wydajności i niskiej emisji.

  • Dwa lata po premierze Forda Mustanga Mach-E rośnie liczba właścicieli, którzy przejechali samochodem już ponad 125 tysięcy kilometrów.
  • Jednym z nich jest zajmująca się rozwiązaniami bateryjnymi firma NRG Project, która po zakupie pierwszego Mustanga zdecydowała się później na kolejne. Ich obecny przebieg przekroczył 250 tysięcy kilometrów, a ten kupiony jako pierwszy, ma na liczniku już ponad 125 tysięcy kilometrów.

Mustang Mach-E sprawdza się na długich dystansach

Mustang Mach-E to w pełni elektryczny SUV, który został zaprojektowany z myślą o dalekich podróżach i użytkowaniu przez wiele lat. Samochód ma zasięg do 600 kilometrów i jest objęty gwarancją producenta na 8 lat lub 160 000 kilometrów, w zależności co nastąpi wcześniej.

Mach-E wykorzystuje ogniwa litowo-jonowe z katodami niklowo-manganowo-kobaltowymi (NMC), a system wysokiego napięcia wykorzystuje najnowocześniejszy aktywny system chłodzenia i ogrzewania cieczą do kontrolowania temperatury akumulatora w celu maksymalizacji jego wydajności. System sprawia, że Mustang Mach-E jest jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o spadek pojemności akumulatora z biegiem lat.

Przebieg Mustang Mach-E ponad 125 tysięcy kilometrów

Najlepszym dowodem są jednak świadectwa klientów. NRG Project, polski producent rozwiązań bateryjnych dla przemysłu oraz rynku OZE, posiada w swojej flocie trzy Fordy Mustangi Mach-E, których łączny przebieg przekroczył już 250 tysięcy kilometrów. Najstarszy z nich ma na liczniku już ponad 125 tysięcy kilometrów, a liczba ta nieustannie rośnie. Samochód tak dobrze sprawdził się we flocie, że firma zdecydowała się na zakup kolejnych egzemplarzy.

Co istotne, NRG Project to firma zajmująca się rozwiązaniami bateryjnymi, a więc doskonale obeznana w technologiach stosowanych w samochodach elektrycznych. Do zakresu działalności firmy należy projektowanie, badania i rozwój oraz produkcja inteligentnych systemów zasilania oraz pakietów baterii. Jako pierwsza firma z branży wprowadziła modele AI w swojej działalności. Firma aktywnie uczestniczy też w transformacji energetycznej w Polsce. Z pełnym zakresem działalności można zapoznać się na stronach nrgproject.pl oraz nrgstorage.pl. Pomimo szerokiego wyboru modeli, zdecydowała się ona jednak na elektryczne Fordy.

Ford Mustang Mach-E w firmie NRG Project

Mustang Mach-E to wyjątkowy samochód elektryczny, który pozwala wyróżnić się na rynku kadrze zarządczej i handlowcom w naszej firmie. Samochód jest komfortowy i pozwala na ładowanie baterii przez jedno z najpopularniejszych szybkich złącz, czyli CCS Typ 2. Szybkie ładowanie nie utrudnia poruszania się w Polsce i zagranicą – do tej pory Mach-em odwiedziliśmy klientów kilkukrotnie w Niemczech, na Słowacji, czy na Węgrzech – mówi Zygfryd Kosidowski, prezes zarządu NRG Project.

– Eksploatacja samochodu jest wyjątkowo prosta. Zaskoczyła nas mała ilość elementów, które ulegają zużyciu. Do samochodu dolewamy wyłącznie płynu do spryskiwaczy! Dzięki systemowi odzysku energii z hamowania, klocki hamulcowe służą nam na ok. 80 000 km – dodaje.

Model idealny dla firmowych flot

Ford Mustang Mach-E to symfonia zaawansowanej technologii i sportowej elegancji. Jego zalety związane z eksploatacją są jednak równie imponujące. Przejeżdżając ponad 125 tysięcy kilometrów, Mach-E udowodnił, że nie tylko przyspiesza dynamicznie i gwarantuje wyjątkową radość z jazdy, ale także efektywnie korzysta z energii. To osiągnięcie podkreśla, że wybór samochodów elektrycznych w firmach to nie tylko krok w kierunku zrównoważonej przyszłości, ale także mądra inwestycja w firmowe finanse na przestrzeni lat.

Mach-E pokazuje też, że samochody elektryczne są gotowe do radzenia sobie z długotrwałym użytkowaniem i większymi dystansami. Niezależnie od tego, czy to podróże na spotkania biznesowe, czy inne potrzeby, Ford Mustang Mach-E zachowuje pełną sprawność na długich dystansach. To świetny wybór dla biznesu, gdzie oszczędność i zaangażowanie w ochronę środowiska są kluczowe.

Fordy Mustang Mach-E w firmie NRG Project

Przedstawiciele NRG Project jako eksperci w dziedzinie zarządzania energią wskazują także najlepsze praktyki w użytkowaniu Mustanga Mach-E. Według nich doskonałym wyborem jest kupno samochodu z WallBoxem 11 kW, który pozwala na komfortowe ładowanie w siedzibie firmy. Niezbędna jest także aplikacja FordPass, która oferuje wiele udogodnień dla użytkowników samochodów elektrycznych, m.in. podgląd stanu naładowania baterii podczas wizyty np. w centrum handlowym. W wielu przypadkach korzyści może dać także wyłączenie systemu odzyskiwania energii, które w trasie pozwala znacznie wydłużyć zasięg.

Poza powyższymi zaletami, Mustang Mach-E oferuje też niesamowity komfort i najnowsze technologie. Standardem jest bowiem 15-calowy, dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4A z bezprzewodową obsługą Apple CarPlay i Android Auto, dwustrefowa klimatyzacja, system kamer 360 stopni, podgrzewane fotele i kierownica czy zestaw zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę.

Teraz Mustang Mach-E dostępny jest od 269 550 zł z pakietem korzyści w cenie. Obejmuje on ochronę pogwarancyjną Ford Protect do 8 lat / 160 000 km, bezpłatne przeglądy serwisowe co dwa lata do ósmego roku eksploatacji oraz Rozszerzony Kontrakt Serwisowy obejmujący swoim zakresem dodatkowo wybrane części eksploatacyjne.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Bielsko-Biała

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od AUTO-BOSS Bielsko-Biała