COVID-19 Pomożemy Online

Nowa Puma ST - bezkompromisowy SUV z rodziny Forda - Auto-Boss

06.10.2020

Zastanawiasz się czym jest nowy Ford Puma ST? To pierwszy SUV o wysokich osiągach w europejskiej gamie Forda, który gwarantuje szybsze bicie serca oraz spokój dla Twojej głowy.

 • Nowy Ford Puma ST rozwija moc 200 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy i oferuje klientom pierwszy w segmencie opcjonalny mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym LSD oraz podnoszące wszechstronność tryby jazdy od Eco do Toru wyścigowego.

 • Pierwszy SUV Ford Performance w Europie korzysta ze specjalnie zaprojektowanego podwozia: belka skrętna sztywniejsza o 40% niż w Fieście ST niweluje wyższy środek ciężkości, a sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania poprawiają zwrotność.

 • Odważna, sportowa stylistyka, ekskluzywny lakier Mean Green, 19-calowe felgi aluminiowe i fotele Recaro, system wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze, a jednocześnie innowacyjny MegaBox i najlepsza w segmencie przestrzeń ładunkowa.

Nowy Ford Puma oferuje więcej niż kiedykolwiek

Nowy Ford Puma ST wprowadza cenioną dynamikę Ford Performance do europejskiego segmentu kompaktowych SUV-ów.

Ford Puma ST - nowoczesne technologie pod maską Twojego auta


Pod maskę Forda Puma ST trafiają zaawansowane technologie sportowe, takie jak pierwszy w segmencie mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym LSD i opatentowane przez firmę Ford sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania. Model oferuje również zmienne tryby jazdy, oczywiście z trybem sportowym, ale także – po raz pierwszy w samochodzie Ford Performance – z trybem Eco, dzięki czemu kierowcy otrzymają wsparcie w szerokiej gamie scenariuszy drogowych.

Wszystkie te innowacje zapewniają elektryzujące wrażenia z jazdy, z których słyną w Europie modele Ford Performance, udało się jednocześnie zachować komfort i elastyczność nowego kompaktowego SUV-a Forda.

Silnik EcoBoost w nowym Ford Puma ST

Napędzający Pumę ST silnik EcoBoost o pojemności 1,5‑litra i o mocy 200 KM umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 6,7 sekundy. Udoskonalone zawieszenie otrzymało opracowaną dla tego modelu belkę skrętną, stabilizator poprzeczny i nastawy amortyzatorów. Reakcje układu kierowniczego są o 25 procent szybsze, a w układzie hamulcowym zastosowano o 17 procent większe tarcze niż w standardowej wersji Pumy. Specjalnie opracowane opony Michelin Pilot Sport 4S przyczyniają się do utrzymania stabilności SUV-a Forda.


Poprawa osiągów i drapieżna stylistyka idą w parze z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak system wczesnego informowania o niebezpieczeństwie na drodze oraz praktyczny w codziennej eksploatacji Ford MegaBox, zapewniający 80 litrów przestrzeni na niezbędne przedmioty pod podłogą bagażnika.

Prawdziwych entuzjastów samochodowych przyjemności nie zadowolą półśrodki tylko dlatego, że życie wymaga bardziej „rozsądnego” samochodu. Naszym priorytetem stało się więc nadanie Pumie ST takiej sprawności i dawki emocji, jakie ma każdy model ST, bez poświęcania jej praktycznych walorów – powiedział Stefan Muenzinger, kierujący europejskim oddziałem Ford Performance. Wierzymy, że stworzyliśmy najlepiej prowadzący się mały SUV w segmencie. Naprawdę daje kierowcy poczucie skomunikowania ze światem i jednocześnie wrażenia, jakich oczekuje się po ST. Prowadzenie jest przyjemnością.

Nowa definicja SUV-a w wykonaniu Ford Puma ST

We współpracy Ford Performance z firmą Michelin powstały opony o wyjątkowej specyfikacji, które są idealnym uzupełnieniem cech udoskonalonego zawieszenia Pumy ST i dzięki którym udało się osiągnąć kompromis sportu i wyrafinowanej kultury jazdy – jednego z najważniejszych walorów pojazdów segmentu SUV.

Opony Michelin Pilot Sport 4S mogą w pełni wykorzystać skuteczność przenoszenia napędu, jaką zapewnia mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Quaife, oferowany jako element opcjonalnego pakietu Performance.

Nowy Ford Puma ST mały SUV o wielkich możliwościach


Puma ST jest pierwszym małym SUV-em w Europie, który będzie oferowany z opcjonalnym mechanizmem LSD, poprawiającym przyczepność przednich kół i ułatwiającym pokonywanie zakrętów, a w szczególności zmniejszającym podsterowność przy wychodzeniu z łuku.

W pełni mechaniczny system przekazuje moment obrotowy na koła o największej przyczepności, zmniejszając poślizg kół i umożliwiając kierowcy pełne wykorzystanie dostępnej mocy silnika.

Mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu wewnętrznym LSD współpracuje z kontrolą wektorowania momentu napędowego, która poprawia przyczepność i zmniejsza podsterowność poprzez przyhamowywanie wewnętrznego przedniego koła podczas pokonywania zakrętów. Równowaga między tymi dwoma funkcjami została dopracowana przez Ford Performance, by zapewnić optymalną przyczepność kół na suchych nawierzchniach i płynność jazdy na mokrych.

Ford Puma - Pokonuj stabilnie zakręty

Puma wykorzystuje udoskonaloną architekturę segmentu B, zmodyfikowaną w celu równoważenia wyższego środka ciężkości pojazdu. Zwiększono sztywność belki skrętnej tylnego zawieszenia aż do 2000 Nm/stopień, co stanowi wzrost o ponad 40% w porównaniu z parametrami zawieszenia tylnego Fiesty ST i 50% w porównaniu z zawieszeniem wersji standardowej Pumy, zastosowano też stabilizator przechyłów o przekroju 28 mm, montowany do ramy. O stabilność na zakrętach dba również przedni stabilizator o przekroju 24 mm.

Chronione patentem sprężyny zawieszenia kół ze zmiennym kierunkiem działania zapewniają większą stabilność w zakrętach, zwrotność i precyzyjniejsze reakcje Pumy ST. Model korzysta z zestawu indywidualnych, niezamiennych, kierunkowo nawijanych sprężyn, pozwalających uzyskiwać zmiany kierunku sił w tylnym zawieszeniu. Układ umożliwia przekazywanie sił bocznych na zakrętach bezpośrednio na te sprężyny, zwiększając sztywność poprzeczną zawieszenia.

Zestaw sprężyn współpracuje z dwururowymi amortyzatorami Hitachi, które dobierają siłę tłumienia zależnie od częstotliwości, regulując sztywność i umożliwiając lepszą kontrolę ruchów nadwozia, przy jednoczesnym zachowaniu precyzji niwelowania drobnych niedoskonałości drogi podczas szybkiej jazdy. Aby zachować kontrolę przy dużych obciążeniach zawieszenia, opracowano specjalne odbojniki amortyzatorów.


Napisz do nasUmów się na jazdę próbną

Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Transit Custom Nugget w promocyjnych cenach

  Ford Transit Custom Nugget w promocyjnych cenach
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Program MojaWieś

  Program MojaWieś
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Mustang Mach-E w programie "Mój Elektryk"

  Mustang Mach-E w programie
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Nadwozia Auto-Boss

  Nadwozia Auto-Boss
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga Plug-In Hybrid

  Ford Kuga Plug-In Hybrid
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  NOWE SAMOCHODY

  Jesienna wyprzedaż

  Jesienna wyprzedaż
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Serwis online

  Serwis online
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą

  Promocja zestawów paska rozrządu wraz z wymianą
 • Promocja kończy się: 31.12.2021

  SERWIS

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem

  Opony na sezon zimowy 2021/2022 wraz z montażem
 • Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Bielsko-Biała
Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Bielsko-Biała

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od AUTO-BOSS Bielsko-BiałaOpinie