COVID-19 Pomożemy Online
14.01.2021

Forda Puma - Wygrany test porównawczy

Napęd na cztery koła? Mocny diesel? Duża masa? Portal motoryzacyjny Auto Świat opublikował testy porównawcze czterech małych SUV-ów, które szturmem zyskały popularność! Zwycięzcą porównania został Ford Puma!

Według tygodnika motoryzacyjnego Auto Świat, Ford Puma to wyjątkowo zwinny typ - bezpośredni układ kierowniczy zapewnia spontaniczną reakcję na każdy nawet najmniejszy ruch kierownicą.

Siedzenia przednie dobrze trzymają plecy na zakrętach, także z tyłu wygodnie dzięki największej ilości miejsca na nogi. Żywiołowy silnik rozwija 210 Nm - to pasuje do charakteru Pumy. Zasadniczo Ford od lat buduje wielokrotnie nagradzane silniki trzycylindrowe.

Co zwróciło naszą uwagę i nam się spodobało: układ kierowniczy ma bardzo bezpośrednie przełożenie, to nadaje Pumie niezwykłą zwinność. Silnik okazuje się szczególnie oszczędny, a pod obciążeniem jest dobrze wygłuszony.

Wirtualny kokpit, duży ekran centralny, a do tego wygodny w obsłudze panel klimatyzacji z bezcennymi przyciskami i pokrętłami. Ford zna umiar w czynieniu auta dotykowym i między innymi za to go szanujemy.

Tak pokrótce ocenia Forda Pumę portal motoryzacyjny Auto Świat.Rzeczywiste wymiary kabiny


Siedzisko tylnej kanapy dobrze podpiera uda, nie brakuje miejsca na nogi. Jak na auto o długości 4,2 m jest naprawdę przestronnie.

Plusy

  • zwinne, sportowe zachowanie podczas jazdy
  • oszczędny silnik z miękką hybrydą przekonuje dynamiką
  • wygodna kabina, dużo miejsca na nogi z tyłu
  • 5 lat gwarancji

Do całego testu porównawczego odsyłamy do tygodnika motoryzacyjnego Auto Świat.

TEST PORÓWNAWCZY


Skontaktuj się z nami Umów się na jazdę próbnąAktualności i wydarzeniaZasady i warunki Polityka prywatności Kariera