nowy ford focus

Nowy Ford Focus to samochód nowoczesny, doskonale radzący sobie w ruchu miejskim i na dłuższej trasie. Nowa generacja sprawdzonego modelu przynosi szeregu dodatkowych udogodnień i poprawek sprawiających, że auto dostosowane jest do wymogów 21 wieku. 

Nowoczesne technologie zadbają o bezpieczeństwo i skutecznie odciążą kierowcę w różnych manewrach, a spora przestrzeń wewnątrz auta połączona z wygodnymi fotelami i dobrym wykończeniem wprowadzi komfort jazdy na wyższy poziom. Zapraszamy do lepszego poznania zalet nowego Forda Focusa czwartej generacji dostępnego w naszym Salonie Auto-Boss w atrakcyjnych cenach.

Dostępne Samochody

Nowy Ford Focus

Ford Focus to auto doskonale znane szerokiej motoryzacyjnej publiczności. Mijasz je codziennie w drodze do pracy, na zakupy czy podczas podróży na urlop. Swoją popularność zawdzięcza uniwersalności i wysokiemu standardowi jaki otrzymujemy za atrakcyjną cenę. Ford Focus nigdy nie bał się krętych dróg, ruchliwych autostrad i zatłoczonych miejskich ulic. 

Nowy Ford Focus doskonale radzi sobie na każdego rodzaju drodze, a jego prowadzenie jest jeszcze prostsze niż kiedykolwiek. Zaawansowane systemy czujników i kamer pozwalają lepiej, wygodniej i bezpieczniej podróżować. Zapraszamy do lepszego poznania nowego Forda Focusa i odkrycia jego niewątpliwych zalet. Możemy zagwarantować, że gdy tylko wsiądziesz za jego kierownicę, już od pierwszego kilometra poczujesz, że jest to auto wyjątkowe i warto wybrać się nim w swoją podróż życia. Ford Focus dostępny jest równieżdo personalizacji w konfiguratorze.


Ford Focus – technologie

Ford rozpoczął propagację motoryzacji i możemy z pełną świadomością i niekrywaną dumą powiedzieć, że wizja Henrego Forda o autach dostępnych dla większości osób nadal jest aktualna. Przez lata obecności na rynku wyznaczaliśmy trendy i wprowadzaliśmy różne technologiczne nowinki, które były podłapywane przez konkurencyjne marki. Obecnie oczywistym jest, że świat zmierza w kierunku informatyzacji większości aspektów życia, podobnie jest z motoryzacją. 

Dlatego nasi inżynierowi dołożyli starań, aby nowe generacje aut produkowanych przez Forda były dostosowane do wymogów 21 wieku. Nowy Ford Focus posiada wiele cech auta inteligentnego, które tworzą z niego samochód komfortowy i bardzo bezpieczny.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że wyposażenie zależ od wersji na jaką się zdecydujesz, a dostępnych jest kilka. Dobrze jest sprawdzić informację o różnicach występujących pomiędzy wersjami, które dostępne są w katalogu Ford.

Nowy Ford Focus to samochód naszpikowany technologiami w istotny sposób wpływającymi na doznania płynące z jazdy. Podstawowym zadaniem nowoczesnych systemów jest ochrona zdrowia i życia osób podróżujących autem oraz innych uczestników ruchu drogowego znajdujących się w pobliży. Równocześnie dążyliśmy do tego, aby nasze technologie pomagały zwiększyć komfort i przyjemność z jazdy. 

Pierwszym z brzegu przykładem łączącym obie cechy jest inteligentny tempomat z funkcją Stop & Go połączony z systemem rozpoznawania znaków drogowych. Zasada działania jest bardzo intuicyjna, ustalamy bowiem prędkość jaką chcemy podróżować a tempomat reaguje na to co dzieję się przed nami. Jeżeli pojazd poprzedzający zwolni, to tempomat również zwolni nasze aut, jeżeli pojazd poprzedzający zahamuje to my również zahamujemy.  System może nawet zatrzymać auto (np. w korku) i wyłączyć silnik, aż do momentu, gdy przestrzeń z autem poprzedzającym zostanie zwiększona. Wtedy nastąpi uruchomienie silnika i rozpocznie się przyśpieszanie do wcześniej ustalonej prędkości. System rozpoznaje również znaki drogowe i dostosowuje prędkość do ograniczeń, jakie się na nich znajdują. 

Zmianie uległy też tradycyjne rozwiązania jak zastąpienie tradycyjnej dźwigni hamulca ręcznego, przyciskiem hamulca elektronicznego. Dzięki temu udało się zyskać większość ilość miejsca w konsoli środkowej, a użycie hamulca jest jeszcze prostsze.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość spersonalizowania reakcji przepustnicy czy układu kierowniczego do swojego stylu jazdy. Pomaga w tym kilka trybów jazdy, których wybór zależy od wybranej wersji wyposażenia, maksymalnie jest ich 5: Normalny, Sportowy, EKO, Komfortowy, Komfortowy EKO, Slippery (śliska nawierzchnia) i Trail (drogi nieutwardzone).

Osoby mające problem z parkowaniem mogą zaufać systemowi Active Park Assist 2, który nie wymaga już praktycznie, żadnej ingerencji ze strony kierowcy. System przejmuje kontrolę nad układem kierowniczym, pedałami i zmianą biegów dokonując manewru parkowania. System działa zarówno przy parkowaniu równoległym jak i prostopadłym co istotne pomaga również w wyjechaniu z miejsca parkingowego.

Technologią adaptacyjnych reflektorów w istotny sposób wpływa na bezpieczeństwo jazdy nowym Fordem Focusem. Reflektory LED zapewniają doskonałe oświetlenie drogi, dostosowując się do prędkości, kąta położenia kierownicy i informacji z kamer. Jakby tego było mało dzięki rozpoznawaniu znaków drogowych oświetlenie może zostać dopasowane w optymalny sposób do pokonywania ronda, czy gdy zatrzymamy się przed znakiem STOP.

Systemy wspomagania kontroli pasa ruchu stały się w pewnym momencie normą, ale nowy Ford Focus idzie krok dalej oferując zaawansowany system pomagający utrzymać pojazd na pasie ruchu. Utrzymanie równowagi za kierownicą jest bardzo istotne, ale czasem zdarzy się zagapić i np. przekroczyć pas ruch i w najlepszym przypadku zostać obtrąbionym. 

Gdy tego szczęścia zabraknie może dojść do poważne wypadku, ale system instalowany w tym aucie skutecznie temu zapobiega. Jeżeli nie włączysz kierunkowskazu i zaczniesz skręcać, przekraczając pas ruchu system ostrzeże Cię drganiami kierownicy. Jeżeli nie zareagujesz poczujesz opór na kierownicy, który będzie sprowadzał auto na właściwy tor jazdy. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pominąć działanie systemu, ale jeżeli pozwolisz mu zadziałać auto wróci na właściwe tory. System działa od prędkości powyżej 65 km/ przy niższych prędkościach wchodzi w stan uśpienia.

O Technologiach wykorzystywanych w nowym modelu Ford Focus można by napisać kilkadziesiąt stron, więc pozwól, że wymienimy jeszcze technologie, o których warto wiedzieć:

 • Blind Spot Information – system monitorowania martwego pola
 • System Cross Traffic Alert – dodatkowa pomoc przy cofaniu
 • Hamulec pokolizyjny
 • Wrong Way Alert – system sprawdzający prawidłowy kierunek jazdy
 • System HSA – ułatwiający ruszanie pod górę
 • Torque Vectoring Control – system poprawiający stabilność na zakrętach
 • Evasive Steering Assist - system wspomagający omijanie przeszkód

ford focus wnętrze

Nowy Ford Focus komfort podróżowania

Bezpieczeństwo to niezmiernie istotny aspekt w naszej polityce, ale w rozwoju nie ograniczamy się tylko do tego aspektu, równie dużo pracy poświęcamy zwiększeniu komfortu. Ford Focus to doskonały przykład na to jak połączenie dobrej konstrukcji auta, wykorzystanie dobrych materiałów i zastosowanie nowych technologii wpływa na przyjemność z jazdy. 

Wnętrze nowego Forda Focusa to przykład prostych linii, elegancji i wyrafinowanego stylu. Przestrzeń w środku auta gwarantuje komfortową podróż, zwłaszcza gdy połączymy ją z technologiami, którymi można sterować z poziomu swojego telefonu.

Czy wiesz czym jest aplikacja FordPass i modem Ford Pass Connect? Jest to opcjonalne wyposażenie, które pozwala z pomocą telefonu śledzić na żywo informacje o ruchu drogowym i przekazuje je do systemu nawigacji SYNC 3. Do tego samochodowy punkt Wi-Fi daje możliwość połączenia z internetem pasażerom nawet do dziesięciu urządzeń. Aplikacja FordPass pozwala również na śledzenie poziomu paliwa, przebiegu czy poziomu ciśnienia w oponach. Wśród dodatkowych opcji pojawia się możliwość wybrania na smartfonie celu podróży i przesłanie go bezpośrednio do nawigacji satelitarnej auta. 

FordPass Connect to informacje o lokalnych robotach drogowych czy wypadkach z okolicy. Gdy samochód dostanie informację o takim zagrożeniu poinformuje Cię komunikatem informującym o tym jaki jest problem oraz odległości jaka Cię od niego dzieli. 

Jeżeli jesteś melomanem docenisz doskonałą jakość ulubionej muzyki płynącej z systemu nagłośnienia B&O dostępnego w najwyższych wersjach wyposażenia. System posiada kalibrację dźwięku dostosowaną do danej wersji pojazdu. W bagażniku zamontowane są głośniki basowe, a całość zamknięta jest w wyjątkowej stylistyce.

Do udogodnień, które warto wspomnieć należą również otwierane i zamykane elektrycznie i bezdotykowo drzwi bagażnika, bezprzewodowa ładowarka telefonów, fotele z wieloma sposobami regulacji, podgrzewane przednie fotele wraz z kierownicą, bezkorkowy wlew paliwa czy nowoczesna konsola centralna.

Nowy Ford Focus w Auto-Boss

Auto-Boss jest Autoryzowanym Dealerem Ford, u którego znajdziesz nowego Forda Focusa w doskonałych cenach. Równocześnie masz możliwość umówienia się na jazdę próbną, podczas której na własnej skórze przekonasz się, że nowy Ford Focus to auto warte zakupu. Ten artykuł miał Ci trochę przybliżyć sylwetkę tego auta, ale zdajemy sobie sprawę, że nie zdołaliśmy zawrzeć w nim wszystkich informacji jakie mogą być dla Ciebie istotne. 

Dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszego Salonu osobiście i zadania pytań naszym doradcą, którzy chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości. Polecamy również zajrzeć na stronę Ford Focus, na której znajduje się cennik oraz dodatkowy opis, samochód jest dostępny w leasingu podobnie jak Ford Fiesta czy Ford Ranger. Zachęcamy również do sprawdzenia co oferuje nowy Ford Fiesta. Zapraszamy klientów z całej Polski w szczególności z naszego regionu w tym takich miast jak Częstochowa, Żywiec, Czeladź czy Katowice. W ofercie posiadamy również używane egzemplarze Forda Focusa.

Masz dodatkowe pytania? - Skontaktuj się z namiUmów się na jazdę próbną

Promocje

 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  WIOSENNE PORZĄDKI: SPRAWDŹ UKŁAD HAMULCOWY, WYPIERZ TAPICERKĘ, WYMIEŃ PIÓRA WYCIERACZEK

  WIOSENNE PORZĄDKI: SPRAWDŹ UKŁAD HAMULCOWY, WYPIERZ TAPICERKĘ, WYMIEŃ PIÓRA WYCIERACZEK
 • Promocja kończy się: 31.05.2022

  SERWIS

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem

  Opony na sezon lato 2022 wraz z montażem
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma Hybrid

  Ford Puma Hybrid
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  FORD KUGA HYBRID

  FORD KUGA HYBRID
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  NOWE SAMOCHODY

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat

  SUV-y Forda w ofercie korzystnych rat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  SERWIS

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO

  Akcja Klimatyzacja Dezynfekcja PRO
 • Promocja kończy się: 31.08.2022

  CZĘŚCI I AKCESORIA

  Wiosenna oferta na akcesoria. Zaplanuj aktywnie swój czas!

  Wiosenna oferta na akcesoria. Zaplanuj aktywnie swój czas!
 • Promocja kończy się: 15.04.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 30.06.2022

  CZĘŚCI I AKCESORIA

  Ford Connected Wallbox dla 1-fazowych i 3-fazowych systemów zasilania elektrycznego

  Ford Connected Wallbox dla 1-fazowych i 3-fazowych systemów zasilania elektrycznego
 • Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Bielsko-Biała
Pokaż najnowsze promocje AUTO-BOSS Bielsko-Biała

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od AUTO-BOSS Bielsko-BiałaOpinie